پلی فسفات سدیم ( ۲۴ روز قبل )

آگهی دهنده : SupplierFood

شماره تماس : شماره تماس آگهی دهنده

آدرس: استان تهران شهر تهران تهران، سازمان برنامه شمالی، بر آیت الله کاشانی، روبروی مسجد نظام مافی، مجتمع تجاری و اداری اترک، پلاک 592

ایمیل : ایمیل آگهی دهنده

بازدید : ۲۵

متن آگهی :

پلی فسفات سدیم به طور قانونی از مواد افزودنی استفاده می کنند که به طور گسترده ای برای کمک به پردازش و یا بهبود کیفیت غذا بسیاری از غذاها، به ویژه محصولات گوشت و ماهی، مورد استفاده قرار می گیرد. فسفات ها نیز در ساخت پودر پودر پودر و کولا استفاده می شود و مقدار زیادی در کود و مواد شوینده استفاده می شود.
پلی فسفات سدیم
فسفات سدیم بسیاری از کاربردهای غذا و درمان آب دارد. به عنوان مثال، فسفات های سدیم اغلب به عنوان امولسیفایرها (مانند پنیر فرآوری شده)،عوامل ضعیف کننده و مواد معطر برای محصولات پخته شده استفاده می شود.
آنها همچنین برای کنترل pH غذاهای فرآوری شده مورد استفاده قرار می گیرند.آنها همچنین در دارو برای یبوست استفاده می شوند و روده را برای روش های پزشکی آماده می کنند. علاوه بر این، آنها در مواد شوینده برای نرم کردن آب استفاده می شود و به عنوان یک راه حل ضدعصب کارآمد.
هر سه فرم از فسفات سدیم می تواند به عنوان امولسیفایر استفاده شود. امولسیفایر اضافه شده است تا پراکندگی یکنواخت دو یا چند ماده را که در غیر اینصورت باهم مخلوط نمی شوند، به وجود آورند.
رایج ترین هدف خاصی از امولسیفایر این است که جلوگیری از جدا شدن روغن از بقیه مخلوط شود. فسفات سدیم معمولا به عنوان یک امولسیون کننده برای پنیر های فرآوری شده، گوشت فرآوری شده و سوپ های کنسرو شده است.
این ماده به عنوان تعدیل کننده اسیدیته، امولسیفایر و عامل بافری در خمیر و مخلوط های آردی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین امولسیون چربی ها را پایدار می کند و به عنوان عامل تغلیظ کننده در بستنی ها، پودینگ ها، مخلوط های ژله ای و غلات صبحانه استفاده می شود.
پلی فسفات سدیم :
در فرایند آیس میلک، پنیرهای فرایند شده، غذاهای دریایی کنسروی، گوشت و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
یک عامل اتصال دهنده ، تثبیت کننده ومهار کننده فلزات است .PH محلول آن معادل 10 میباشد . هر 15 گرم سدیم تری پلی فسفات در 100 میلی لیتر آب 25 درجه سانتی گراد حل میشود .
خصوصیات پف کنندگی تخم مرغ را در مخلوط های کیک و مرینگو بهبود میبخشد . از ژل شدن آب میوه ها جلوگیری مینماید و باعث ترد شدن کنسرو نخود فرنگی و باقلا میگردد.چروکیدگی را در فرآورده های گوشتی نظیر سوسیس و کالباس کاهش میدهد . پنتا سدیم تری پلی فسفات و سدیم تری فسفات نیز نام دارد
مجموعه سوپلایر فود با واردات بالاترین کیفیت فسفات ها و ترخیص از گمرک نیاز شما به این محصول را مرتفع کند