اسید اسکوربیک ( ۲۴ روز قبل )

آگهی دهنده : SupplierFood

شماره تماس : شماره تماس آگهی دهنده

آدرس: استان تهران شهر تهران تهران، سازمان برنامه شمالی، بر آیت الله کاشانی، روبروی مسجد نظام مافی، مجتمع تجاری و اداری اترک، پلاک 592

ایمیل : ایمیل آگهی دهنده

بازدید : ۲۸

متن آگهی :

اسید اسکوربیک (ویتامین ث) (C6H8O6) یک ترکیب ارگانیک متعلق به خانواده مونوساکارید است. این بسیار محلول در آب است و اغلب به عنوان یکی از اسرار رژیم غذایی مدیترانه نامیده می شود. استفاده از آن در صنایع غذایی بسیار گسترده است، همچنین همیشه مورد استفاده برای توانایی آنتی اکسیدان و ثبات آن است. در واقع بسیاری از فرمولاسیون های افزودنی است که از مزایای این خواص استفاده می کنند.اسید اسکوربیک یکی از مواد افزودنی و مواد غذایی محبوب در اکثر کشورها است.
اسید اسکوربیک
خصوصیات شیمیایی منحصر به فرد اسید اسکوربیک(ویتامین ث) منجر به استفاده گسترده این ویتامین در صنعت شده است. اسید آسکوربیک به دلیل دو خصوصیت آنتی اکسیدانی و ویتامینی آن در مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان، عامل کاهنده، اسیدی کننده، حلال و … در طول فرآیند ماده غذایی یا قبل از بسته بندی برای حفظ بو، رنگ و محتوای تغذیه ای به آن افزوده می شود. این ماده اکسیژن درون محیط ماده غذایی را جذب کرده و اکسید می شود و اکسیژن را از دسترس خارج کرده و هم مانع انجام واکنش های اکسیداتیو می شود.
در صنایع گوشت افزودن اسید اسکوربیک باعث کاهش میزان مصرف نیتریت و حفظ رنگ و تسریع در روند رسیدن به رنگ مناسب مورد نظر در فرآورده گوشتی می شود و از تولید نیتروزآمین ها جلو گیری میکند.
ویتامین سی Ascorbic Acid برای کم خونی ناشی از فقر آهن تاثیر خوبی دارد و در همین زمینه ویتامین سی قادر به مقابله با اثر مسمومیت زایی فلزات است،علاوه بر کمک به توکوفرول در غیر فعال کردن رادیکال های آزاد تشکیل شده در اثر اکسیداسیون،خود می تواند چنین تاثیری بگذارد.
جالب آن است که تنها یک سوم اسید اسکوربیک(ویتامین ث) تولید شده در صنایع داروسازی استفاده میگردد و مازاد آن به عنوان افزودنی مواد غذائی استفاده میشود.